yurtkanali.com sayfaları 5 Haziran 2011 tarihinden bu yana 1488152 kişi tarafından 2057375 kez görüntülenmiştir. Herkese teşekkürler.
 
ANA SAYFA HAKKIMIZDA STANDARTLAR AKTİVİTELER FOTO GALERİ İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU EMEK/ KIZILAY -ANKARA
Tarihçe
 
Başarılarla dolu 16 hizmet yılını geride bırakıp yedisi  kız yurdu, yedisi erkek yurdu olmak üzere toplam 14 şubesiyle hizmet vermektedir.

İlk şubesini 120 yatak kapasitesiyle 1994 yılında açıp bugün toplam 14 şubede yaklaşık 3000 yatak kapasitesine ulaşmış,

1995 yılında 2. ve 3. şubelerini, 1996 yılında 4. 5. 6. ve 7. şubelerini, 2000 yılında 8. ve 9. şubelerini, 2003 yılında 12. şubesini güzel Konya’nın üniversite kampüslerine ulaşımı en kolay ve merkezi yerlerinde faaliyete geçirmiş,

2004 yılında Başkent Ankara’da AŞTİ karşısında 13. şubesini, 2006 yılında da Ankara Kızılay’da 15. şubesini ve 2008 yılında S.Ü. A. Keykubat kampüsü karşısında 16.şubesini,2010 yılında Ankara Emekte ikinci Erkek şubesini de açıp hızlı yükselişini sürdürerek, alanında öncü ve lider olma kararlılığını bir kere daha göstermiştir.

Profesyonel yönetici kadrosunun Pedagojik Formasyona sahip olup,bunca yılın deneyimiyle yetinmeyip çalışanlarını, Toplam Kalite Yönetimi gereksinimleri doğrultusunda, hizmet içi eğitim, seminer ve konferanslarla destekleyerek, kendilerini yetiştirip yenilemelerine de süreklilik kazandırmaktadır.Tüm çalışanlarının yardımcı olma, sorunlarınızı çözme ve güleryüzlü hizmet verme, ilkelerini özümsemiş olmasıyla, sektörün lideridir.

“Şehrin en merkezi yerinde 14.şubesiyle

Başarılarla dolu 16 hizmet yılı ,

Profesyonel yönetici kadrosu,

Eğitimli hizmet personeliyle,”

Başarılarla dolu 16 yılın deneyimi , hizmet etme heyecanımız ile birleşince ,İdeal hizmet kalitesini ortaya çıkardı.

Sunulan İdeal hizmet anlayışının sürekliliği de  ideal markasını oluşturdu.
 
 
Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet BAYDAR


1967 Yılında Konya’da doğan ABK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR; İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1993 yılında A.Ü.İktisat fakültesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik anabilim dalında master programını tamamladı. İş hayatına ilişkin pek çok eğitim ve seminerlere katılarak bilgi ve deneyimini artırdı. Halen aynı fakültede akademik kariyerine, doktora programı ile devam etmektedir. Profesyonel anlamda iş hayatına 1990 yılında; Dış Ticaret, Gıda, Tavukçuluk ve Hammadde alım satımıyla başladı. Profesyonel, hızlı düşünen, idealist, yenilikçi, kendine güvenen, liderlik özellikleriyle iş hayatında kısa zamanda önemli başarılara imza attı.

1994 yılında ilk şubesini açtığı Özel İdeal Öğrenci Yurtlarını, hızlı bir gelişim süreciyle bu sektörün Lider Kurumu haline getirmiştir. Şu anda faaliyet göstermekte olan üçü Ankara’da; 7 kız, 7 erkek 14 öğrenci yurdu sahibi ve işletmecisidir. Konya’da İdea Kültür sanat merkezini faaliyete geçirerek kültür-sanat ve sanatçıya destek konusunda Konya'da bir ilke imza atmıştır. Şirketler Grubu içerisinde basımevi ve yayıncılık alanında faaliyet gösterilmektedir.

Ahmet BAYDAR; EBEN-TR’ da (Avrupa İş Ahlakı Örgütü) Yönetim Kurulu Üyesi,Konya Ticaret Odası meclis üyesidir .Ahmet BAYDAR;sosyal faaliyetlere katılımı ve katkıları nedeniyle Başbakanlığa bağlı kuruluşlar başta olmak üzere, pek çok resmi ve özel kurumca takdir ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirilmiştir.


Kalite Politikamız

ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI olarak, özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda, Atatürkçü,çağdaş, evrensel, laik ve bilimsel yurt hizmeti sunmak, verilen hizmet çerçevesinde;

· Kaliteyi yaşam biçimi olarak benimsemeyi, sürekliliğini sağlamak ve iyileştirmek,

· Öğrenci, veli ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak,

· Yurtlarımızın güvenilirliğini ve saygınlığını arttırmak,

· Verilen hizmetlerin sürekliliğini ve gelişimini güvence altına almak,

· Başarıya odaklanmış uzman kadromuz sayesinde, yüksek kalitede yurt hizmeti vermek,

· Hizmet sunumları yaparken spor, sanat, ve sosyal alanlarda düzenlediği etkinliklerle güçlendirmek hizmet politikamızdır.
 

Yurt Müdürü - Nur ÖZBAY

1956 yılında Ankara'da doğdu.Başkent Mali Bilimler ve Muhasebe Y.O Lİsans, Ankara Üniversitesi DTCF bölümünde lisansını 1980 yılında tamamladı. Uzun yıllar bankacılık yaptıktan sonra yurt dışında kariyer amaçlı bulundu.Dış ileri bakanlığında mahalli memur olarak çalıştı. Ankara'da Turizm sektöründe üsr düzey yöneticiliği ardından özel bir hastanede Halkla İlişkiler ve Basın sorumlulğu görevinden emekli oldu.Türk Kadınlar Derneği,Başkent İktisatçılar ve başka sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye ve üye olarak hizmet verdi. Halkla İlişkiler NLP ve çeşitli kişisel gelişim kurslarına katılan yöneticimiz Pedagojik formasyana sahiptir.2009-2010 yılında İdeal Aİlesine katıldı. 

 
 

STANDARTLAR
ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU EMEK/ KIZILAY -ANKARA
İDEAL STANDARTLAR
Açık Büfe Kahvaltı; Ücretsiz açık büfe sabah kahvaltısı
 
Wireless İnternet ;Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 
Hijyenik oda ve temizlik ; Odalarımızın temizliği yurttaki görevliler tarafından günün belirli saatlerinde,düzenli ve titiz bir şekilde yapılmaktadır.
 
Çamaşır Makinesi ve Ütü ;Yurtlarda bulunan çamaşır makineleri ve ütülerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
 
Tv yayınları ; çok kanallı tv sisteminden yararlanabilirisiniz.
 
Master Kilit ; Master kilit sistemiyrla rahatlığınızın yanında güvenli bir odaya da sahip olursunuz.
 
Spor Salonları ; Şubelerimizde bulunan spor malzemelerinden,masa tenisi ve oyunlardan ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 
Güvenlik Sistemi; Giriş -çıkış ve çevre güvenliği için kameralı güvenlik sistemi bulunur.Özel bir güvenlik şirketi ile anlaşmalı olan yurtlarımızda gece ve gündüz huzurlu bir şekilde yaşarsınız
 
Sinema Günleri ; Bir çok sosyal faaliyetin gerçekleştiği yurtlarımızda ,filmleride sinema havasında izleyebilirsiniz.
 
Sağlık Hizmetleri ;
 
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık; Yurt personelimiz "Yetişkin Psikolojisi Eğitimi" almıştır.
 
Öğrenci Klupleri;
Yurtlarımızda bulunan ,kültür ,sanat ve spor klüplerine üye olabilir.aktivite organize edebiliri,aynı zamanda diğer klup faaliyetlerimizede katılabilirsiniz.
 
Çalışma Salonları ;Ferah ortamlarda daha verimli ve daha rahat ders çalışabilirsiniz.
 
Kafeterya;Çağdaş tasarımlı rahat ve ferah mekanlarda günün her saatinde yiyecek ,içecek vb. ihtiyaçlarınızı karşılayabilir,stresinizi atabilirsiniz.
 
Günlük Gazete
 
Tüm odalarda telefon
 
LCD li televizyonlu salonlar
 
AKTİVİTELER
ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU EMEK/ KIZILAY -ANKARA
İdeal Öğrenci Kulubü
ABK Şirketler gruba bağlı İdeal Kız-Erkek Öğrenci Yurtlarının bütün şubelerinde misafir ettiği yaklaşık 3000 öğrencimizin isteklerine, beklentilerine cevap vermek, öğrencilerimizi gelecekte kendilerini bekleyen çalışma hayatına ve sosyal yaşama hazırlamak ,yönetime katılımlarını sağlamak amacıyla İdeal Yurtları bünyesinde kurulan İdeal öğrenci Kulübü faaliyetlerini sürdürmektedir. Kız –Erkek şubelerimizden seçilen temsilcilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen kulüp ,her türlü gençlik sorunlarını konuşmakta,tartışmakta,takım ruhu ile hareket ederek ,çözüm yolları üretmekte ve demokratik yaşamın ilkelerini uygulama imkanı bulmaktadır.Öğrencilerimiz sosyal ve sportif aktiviteleri bizzat gerçekleştirerek ilgi duydukları emek sarf etmenin tatlı hazzını yaşamaktadırlar. Aynı zamanda öğrencilerimiz geleneksel olarak her yıl Konya’nın ticari,siyasi ,bürokrasi ve sanat çerçevesinden yılın en başarılı isimlerini belirleyerek ödüllendirmektedirler.Özel ideal Öğrenci Kulübümüz düzenli olarak toplanarak kulüp bünyesinde kurulan bir takım gruplarda aktif olarak görev almaktadır.
İdeal Öğrenci Kulübü’nün faaliyet grupları;
  • Sosyal Etkinlikler,Spor Grupları Basın-Yayın Grubu ,Reklam Grubu,Tiyatro Grubu,Müzik Grubu
*Özel İdeal Öğrenci Yurtları bünyesinde kurulan İdeal Öğrenci Kulübüne üye olan öğrencilerimiz ,sosyal katılımcılığın ayrıcalığını yaşamaktadırlar.
“İdeal Hayat”
Her ay 12 renkli sayfa olarak çıkan İdeal Hayat Gazetesi öğrencilerin kendilerini bulabildikleri haberlerle birlikte eğitim,kültürel,sanat,kişisel gelişim,gezi,inceleme spor ve benzeri konularda , röportaj ve çeşitli anlatımlarla sizleri geniş bilgilendirmeyi amaçlıyor.İdeal Öğrenci Yurtları öğrencilerinin kendini ifade edebilme özgürlüğünü sonuna kadar destekleyen İdeal Hayat Gazetesi,sayfalarını sizlere açıyor.Haberlerle gündemin bütün ayrıntılarıyla yer aldığı İdeal Hayat Gazetesi tarafsız,basın ve yayın ilkelerine saygılı,çağdaş tutumu ve basındaki yeniliklerin takipçisi olmasıyla rekabet edebilecek seviyededir.
İdeal Bir Gün
Günlük yayınlanan bu bültenle öğrencilerimizin güne iyi bir başlangıç yapmaları hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz güne başlarken gün içerisinde Üniversite ,Konya-Ankara ve Türkiye Geneli Günlük Haberlerden bilgi sahibi olurken ,Konya ve Ankara’daki üniversitelerin sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.
FOTO GALERİ
ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU EMEK/ KIZILAY -ANKARA
İLETİŞİM
ÖZEL İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU EMEK/ KIZILAY -ANKARA
11. Şube - Erkek Öğrenci Yurdu

Müdür:  Kıvanç ERYURT
Tel:  0312 213 14 45 - 46
Oda Kapasiteleri: 1,2,3,4
Adres:  Emek Mahallesi 8. Cadde 15. sokak no :41 Emek Çankaya / ANKARA
 
 
15. Şube - Erkek Öğrenci Yurdu

Müdür:  Nur ÖZBAY
Oda Kapasiteleri: 1,2,3,4,6
Tel:  0312 232 29 54 pbx-0312 232 50 32 pbx
Adres:  Neyzen Tevfik Sk. No:15 Demirtepe/ANKARA
 

 
 
Halkla İlişkiler Merkez Şube

Adres : Alaaddin Bulvarı Saray İşhanı Kat: 3 / 401 Meram / KONYA
Telefon: 0332 353 68 93
Cep: 0 533 686 7070
E-mail : diyalog@idealyurtlari.com
 
Duyurular
Yurda Yakın Bölgeler
Yurdun Özellikleri
1 Kişilik Oda
2 Kişilik Oda
3 Kişilik Oda
4 Kişilik Oda
5 Kişilik Oda
6 Kişilik Oda
7 Kişilik Oda
8+ Kişilik Oda
Akşam Yemeği
Asansör
Bilgisayar Odası
Çalışma Odası
Çamaşırhane
Deprem Raporu
Eğlence Salonu
Güvenlik
İnternet
Jeneratör
Kablosuz İnternet
Kahvaltı
Kantin Kafeterya
Kartlı Giriş
Kişisel Elbise Dolabı
Kuaför
Kütüphane
Lig Tv
Mescit
Odalarda Buzdolabı
Odalarda Telefon
Odalarda TV
Okul Servisi
Parmak İzli Giriş Sistemi
Revir
Sıcak Su
Sıcak Su 7/24
Spor Salonu
Temizlik Görevlisi
Teras
Tv Salonu
Ulaşıma Yakın
Yangın Güvenlik
Google Maps
Yorumlar

 
 
   
 
YurtKanali.Com'a ait 922 web sitesi bulunmaktadır.